Shtatë fitore në shtatë ndeshje, Barcelona vazhdon serinë perfekte në LaLiga

Barcelona ka arritur fitore me rezultat minimal ndaj Getafes 1:0.

Me këtë fitore, katalanasit numërojnë fitoren e shtatë rresht në LaLiga, e që i çon ata në një seri tejet pozitiive.

Ndeshja nisi shumë mirë për vendasit, të cilët qysh në rastin e parë arritën të shënojnë.

Robert Leëandoëski realizoi për golin e parë dhe të vetëm të këtij takimi.

Pjesa e parë nuk është se solli edhe shumë raste, mirëpo në të dytën, Barcelona ishte më e vendosur për të vulosur fitore.

Përkundër rasteve të krijuara, ata nuk arritën të shënojnë, derisa rezutati mbeti 1:0.

Pas kësaj fitore, katalanasit numërojnë 21 pikë dhe kryesojnë renditjen tabelare në LaLiga.