Barcelona dëshpëron, mposhtet nga Monaco

Barcelona ka pësuar humbje në Champions League duke u mposhtur 2-1 nga Monaco.

Katalanasit mbeten me një lojtar më pak, kur as vetëm 11 minutash lojë, Eric Garcia u ndëshkua me karton të kuq.

Pesë minuta më vonë, Monaco kaloi në epërsi me golin e Maghnes Akliouche për 1-0.

Por, Barcelona i barazoi shifrat në minutën e 28-të në 1-1 me golin e Lamine Yamal.

Pjesa e dytë ishte më fatale për skuadrën katalunase, duke pësuar golin e disfatës.

Ishte minuta e 71-të e takimit, kur Vanderson asistoi te George Ilenikhena, që riktheu epërsinë e Monacos.

Deri në fund përkundër rasteve, gola më nuk pati dhe Barcelona pësoi humbjen e parë këtë edicion.