Manchester City kalon me shumë mund në raundin tjetër të EFL Cup

Manchester City ka fitore ndaj Watford me rezultat 2-1, triumf i cili u siguroi atyre kalimin në raundin tjetër të EFL Cup.

Ndeshja nisi mirë për verndasit, të cilët arritën të shënonin që në fillim të takimit.

Jeremy Doku realizoi golin e parë për Cityn pasi pranoi një asistim nga Jack Grealish, në minutën e pestë.

Pak minuta para fundit të pjesës së parë, Matheus Nunes arriti të shënojë për 2-0.

Pjesa e dytë shkoi me dominimin e Man Cityt, por që nuk arriti të shënojë gol tjetër.

Watford e bëri interesant takimin kur arriti të shënojë me Tom Ince për 2-1 në minutën e 86-të.

Deri në fund nuk kishte më gola të tjerë dhe Man City kaloi në 1/8 e EFL Cup.