Dukagjini i Ismet Munishit merr tri pikët e para

Dukagjini ka arritur fitoren e parë këtë edicion nën drejtimin e Ismet Munishit.

Skuadra nga Klina ka mposhtur Gjilanin e rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, përmes Edison Kqikut.

Shifrat u barazuan në minutën e 30-të, pasi Kenan Haxhihamza pas një gabimi pranë portës, aty ku Met Millaku barazoi për 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, derisa me të filluar e dyta u shënua edhe goli i tretë.

Në minutën e 48-të, u akordua penallti për vendasit, ndërsa nga pika e bardhë u tregua i saktë Altin Merlaku.

Me këtë fitore, Dukagjini merr fitoren e parë nën drejtimin e Ismet Munishit dhe tani ngjitet në vendin e shtatë.