Autogoli ja dhuron PSG-së fitoren e sotme ndaj Gironas

Paris Saint-Germain ka marrë tri pikët e para në Ligën e Kampionëve pasi  ka shënuar fitore ndaj Gironas me rezultat 1-0.

Se kjo nuk kishte raste të shumta e konfirmon edhe fakti që në pjesën e pare.

pikërisht në minutën e 13-të, Marco Asensio ishte i vetmi që rrezikoi, por pa sukses.

E që ishte edhe rasti i vetëm 45 minutat e para.

Në fillimin e pjesës së dytë, Ousmane Dembele rrezikoi dy here, por nuk e gjeti rrjetën.

Kur ndeshja po shkonte drejt fundit, PSG shtoi sulmet drejt portës së Gironas.

Kur pritej që Girona të bënte debutim fantastik në Ligën e Kampionëve, në skenë doli Nuno Mendes i cili shënoi për 1-0 në të mirë të PSG-së.

Në fakt ky u regjistrua si autgol i portierit të Gironas, Paulo Gazzaniga – e që ishte fytyra tragjike e kësaj nate.

Koha shtesë nuk solli asgjë dhe PSG mori fitoren e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve.