Real Madrid me shumë vështirësi mposht Stuttgart

Real Madridi ka mposhtur me shumë vështirësi Suttagartin me rezultat 3:1.

Përkundër rasteve nga të dyja anët, 45 minutat e parë përfunduan pa gola.

Në pjesën e dytë, u zhvillua  lojë edhe më dinamike.

Në minutën e 46-të, Rodrygo e gjeti në mënyrë perfekte Kylian Mbappe, që shënoi me lehtësi për 1-0.

Megjithatë, kundërpërgjigja e mysafirëve ishte e shpejtë.

Në minutën e 68-të, Deniz Undav heshti Santiago Bernabeun, kur shënoi për 1-1.

Fati ishte sonte në anën e madrilenëve, derisa thyen mbrojtjen mysafire edhe njëherë.

Pastaj në minutan e 83-të, Antonio Rudiger riktheu epërsinë për madrilenët, kur realizoi për 2-1.

Ndërsa për shifrat përfundimtare 3:1, u përkujdes  Endrick, që realizoi një super gol nga distanca në minutën e 90-të.

Në xhiron e dytë, Real Madridi përballet me Lillen, që sonte u mposht nga Sporting Lisbona me rezultat 2-0.