Legia “i shuan” shkëlqimin Dritës, gjilanasit eliminohen nga Conference League

Ka përfunduar ndeshja e kthimit mes Dritësh dhe Legia Varshavës.

Takimi u mbyll me rezultat 0-1 dhe kësisoj Drita eliminohet nga Liga e Konferencës në fazë playoff.

Pjesa e parë u karakterizua me raste nga të dyja skuadrat, mirëpo pa konkretizim nga asnjëra anë.

Ashtu si e para, edhe e dyta ishte njësoj.

Mysafirët mbyllën hapsirat për gjilanasit dhe u pamundësohej krijimi i rasteve.

Krejt në kohën shtesë, Legia shënoj edhe një gol, që i siguroi atyre kualifikimin tutje.

Pas përfundimit të ndeshjes, Drita u eliminua pas takimi i parë kishte përfunduar 2;0 në të mirë të skuadrës polake.

Ndryshe, futbolli kosovar mbetet pa ndonjë skuadër përfaqësuese në garat evropiane.