Ani pse shënoi golin e fitores, Edon Zhegrova sërish në bakën rezervë ndaj Fenerbahces

Edon Zhegrova e nis ndeshjen e sotme nga banka rezervë, në ndeshjen e kthimit ndaj Fenerhaces në kuadër të kualifikimeve në Champions League.

Anësoi kosovar ishte vendimtar në takimin e parë, pasi shënoi golin e fitores në minutat e fundit të ndeshjes.

Gol ky që i dha një hap të madh skuadrës franceze drejt kualifikimit tutje.

Sonte, Fenerbahce i Jose Mourinhos do të synojë përmbysjen pas një disfate 2:1 nga ndeshja e parë.

Formacionet zyrtare:

Fenerbahce: Livakovic, Mert, Çağlar, Djiku, Oosterëolde, İsmail, Mert Hakan, Szymanski, Maximin, Tadic, Dzeko

Lille: Chevalier, Diakite, Meunier, Alexsandro, Gudmundsson, Tiago Santos, Gomes, Andre, Cabella, David, Haraldsson